Dpf İptali

Ecubest ile farkı hissedin

Dpf iptali

Dizel Partikül Filtresi Sistemi Nedir ?

Dpf İptali Dizel motorlu bütün turboşarjlı araçların (havaya salınan zararı dokunan NOx gazı filtre edilerek yakılarak daha zararsız bir gaz olarak salınması) emisyon ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik egzoz sisteminde bulunan bir filtredir. Silisyum karbür (SIC), filtrenin tesiri altında egzoz gazında açığa çıkan zehirli gazı filtreler, böylece egzoz gazı daha azca zehirli gaz yayar. Bu nedenle doğaya daha azca zararı dokunan gazlar salınır. Egzoz sistemi, motor dönemi ve vasıta emek harcama süresi (ortalama 600-700 derece) şeklinde değişkenler tarafınca ısıtılır ve iç müessese reaksiyona girerek filtrenin kendini temizlemesini sağlamak için yanar. Kısa yolculuklar yada soğuk havalarda, egzoz sistemi zaman zaman filtre temizleme sıcaklığına ulaşamadığında, tepki için ihtiyaç duyulan ısıyı azaltmak için filtre sistemine dpf sıvısı ismi verilen bir sıvı enjekte edilir, böylece egzoz sisteminin gereksinim duyduğu enerji miktarı azaltılır. sıcaklık. tepki. Filtreler daha düşük sıcaklıklarda temizlenebilir. Aslında arabada “dpf sıvı azaltma, parçacık sıvı azaltma” görülebilir. “Ek sıvı tehlikeli sonuç seviyesi” şeklinde hatalara bu dpf sıvı düşüşü niçin olur.

dpf iptali

DPF sisteminin kullanım alanları, avantajları, dezavantajları

Yukarıdaki yazıda bahsettiğimiz gibi DPF sistemi Euro 4 emisyon sınıflarındaki bazı araçlarda, Euro 5 ve Euro 6 emisyon sınıflarındaki tüm dizel araçlarda kullanılabilir. Sistem, doğayı ve atmosferi korumak için tasarlanmıştır ve bazı durumlarda hem avantajlara hem de büyük dezavantajlara sahiptir. En yaygın sorun, çalışan bir sistemin arızalanması ve onarılamaması veya çok az kişinin bunu düzeltmesidir. Bu sistem için B sınıfı bir araç, aracın sınıfına ve fiyatına bağlı olarak 3000-4000 TL, 15.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Tamir edilmezse filtre tıkanıklık arıza ışığı sürekli yanar, motor geri basıncı tıkanıklık nedeniyle valfe zarar verebilir veya kaçırılan zaman ayarlarından dolayı motor vuruntu yapabilir ve hatta bazı araçlarda araç kendi güç kaynağını kasten kısıtlar. , dpf sisteminin (%30 – %40) çalışmamasından dolayı bazı araçlarda filtre doludur. Çalışmadığı bilinmektedir. Tamir edilecek veya değiştirilecek sistem fabrikada kurulan sistem kadar uyumlu ve sorunsuz olmadığı için çoğu kişi iptal edecektir.


Adblue İptali hakkında bilgi almak için Buraya tıklayın


DPF İPTALİ NEDİR ? Dpf Nedir ?

DPF İptal Araçta 2 ana işlemi iptal etmek ve gerçekleştirmek için Dpf ‘yi kullanın. Biri motorun (ECU) DPF parametrelerini tamamen ortadan kaldırmak, diğeri ise filtreyi söküp egzoz ile değiştirmek, egzozdaki filtreyi yok etmek veya egzozun filtreye sıkışmasını engellemek. İstanbul’dayız. ECUBEST‘nin ofisleri bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşmadı. Aracınızın desteklediği protokole göre OBD veya masa seti üzerinden beyin dosyasını okuyun (açmak için beyni araçtan masaya alın), DPF ile ilgili parametreleri silin, dosyayı düzenleyin ve tekrar ECU’ya yazın. Bu işlemden sonra egzozdaki filtre bozulur veya boş bir sistemle değiştirilir ve egzozdaki filtre iptal edilir.

Aracınızdan DPF sistemi çıkarılacak, motor ışığı söndürülecek veya DPF’den kaynaklanmakta olan çekiş kaybı ve marş sorunlarını ortadan kalkacak. Bu, aracın beynine veya motor bileşenlerine herhangi bir zarar vermeyecek tamamen güvenli bir işlemdir.


Dizel partikül filtresi hakkında wikipedia yazısını okumak için buraya tıklayın.


× Bizimle İletişime Geçin.