Adblue İptali

Ecubest ile farkı hissedin

Adblue İptali

Adblue İptali Nedir ?

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 standartlarında ki kamyon, otobüs, tır, iş makinaları ve bazı binek araçlarda kullanılan adblue sistemlerinin iptal edilerek (emulator veya ecu programlama vasıtasıyla) yaşanan sorunların çözülmesidir. Gerçekleştirilecek işlem her markaya göre değişiklik göstermektedir. Adblue iptalinde yapılan işlem, sistemin by-pass edilmesidir. Uygulama sonucunda araca hiçbir zarar gelmeyecektir.

adblue-iptali
adblue-iptali

Adblue İptali Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ?

NOX sensörü arızası, SCR ve DPF sisteminde arıza ile karşılaşıldığında araçların çekiş gücü sistemsel olarak düşer ve hız sınırlaması meydana gelir. Kısa süreli çözümü zor ve maliyeti yüksektir. Ayrıca bazı ülkelerde zorunlu olmadığı için Adblue sıvısı temininde zorluk yaşanmaktadır.

Adblue Nedir?

AdBlue teknolojisi sayesinde zehirli gazların temizlenmesi sağlanmaktadır. Bu güne kadar sadece ticari araçlarda kullanılmıştır. Günümüzde, kamyon ve tırların Euro5 normuna ulaşabilmesi için kullanılmaktadır. Binek arabalar için Mercedes-Benz Kullanmakta ve Volkswagen firması test etmektedir.

AdBlue Kuzey Avrupa firmalarindan BASFAMISKW ve Yara tarafından üretilmektedir.

Dünyada ilk AdBlue benzınliği Mart 2003’te OMV firması tarafından Almanya’nın Dingolfing kentinde açılmıştır.

Ancak AdBlue diğer petrol firmalarının benzinliklerinde bidon ile satılmaktadır.

AdBlue kullanımı için ticari araçlara (kamyon, otobüs) ek tanklar konulmuştur. Ticari araçlarda yaklaşık olarak 100 km’de 1,5 litre AdBlue harcanmaktadır.


Detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.


Wikipedia Adblue hakkındaki yazını için buraya tıklayın

× Bizimle İletişime Geçin.