Blog

Ecubest ile farkı hissedin

adblue iptali nedir

Adblue iptali Nedir ? – Adblue iptali Zararlımıdır?

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 standartlarında ki kamyon, otobüs, tır, iş makinaları ve bazı binek araçlarda kullanılan adblue sistemlerinin iptal edilerek (emulator veya ecu programlama vasıtasıyla) yaşanan sorunların çözülmesidir. Gerçekleştirilecek işlem her markaya göre değişiklik göstermektedir. Adblue iptalinde yapılan işlem, sistemin by-pass edilmesidir. Uygulama sonucunda araca hiçbir zarar gelmeyecektir.

dpf iptali nedir

Dpf iptali nedir ?- Dpf İptali Zararlımı ?

DPF Nedir & DPF İptali Zararlımı? DPF’nin açılımı Dizel Partikül Filtresi’dir. DPF, genellikle katalitik konvertör sistemi ile beraber çalışır

Egr iptali nedir

Egr İptali Nedir ?

EGR iptali tıkanık valfi’n temizlikten sonra bile eski randıman vermeyince ya da arızalanan valfin değişimi için istenen yüksek fiyata alternatif olarak yaptırılır. Bu iki sebep dışında aracından her zaman tam performans isteyen kullanıcılarda EGR iptali yaptırabilir, EGR valfi sürekli kapalı olacağı için her zaman motorlarından tam performans alacaklardır.

chiptuning nedir

Chiptuning Nedir ? – Chiptuning Zararlımı ?

ChipTuning, otomobillerin motor kontrol ünitesini ele alan ve bu ünitenin içinde ki yazılımı değiştirmek ve otomobilin performansını arttırmak için kullanılan yöntemdir. Bu yöntem günümüzde çoğunlukla otomobillerin yakıt tüketimlerini azaltmak, otomobillerin güç ve tork sınırlamalarını arttırmak için kullanılmaktadır.